Mehaj te Memoriali i Gjenocidit në Srebrenicë: Bota nuk duhet të hesht

Në 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës, zëvendëskryeministrja Emilija Rexhepi, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe ministri i Administrimit dhe Pushtetit…

Jahjaga në 26-vjetorin Srebrenicës: Dhembja është e njejtë dhe plagët ende janë të hapura

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka kujtuar masakrën e Srebrenicës. Në 26-vjetorin e masakrës së kryer në Srebrenicë, Jahjaga thotë…

Në përvjetorin e Srebenicës, Basha i PD-së premton rezolutë në Kuvend për ta dënuar atë dhe genocidin serb në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike (PD) në Shqipëri, Lulzim Basha ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Serbrenicës. Ai ka thënë se…

Osmani: Askush më mirë se Kosova nuk e njeh dhimbjen e Srebrenicës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, ka thënë se sot bota e kujton 26-vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, që sipas saj…

BE-ja nuk e harron përgjegjësinë që pati për parandalimin e gjenocidit në Srebrenicë

Bashkimi Evropian ka thënë se detyra e përbashkët e të gjithëve është të kujtohet përgjithmonë gjenocidi në Srebrenicë, raportron Gazeta…

Hoti: I përjetshëm qoftë kujtimi për viktimat e gjenocidit në Srebrenicë

Bosnja e Hercegovina shënon 26 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga…

Krasniqi për masakrën e Srebrenicës: Harresa përbën një krim të ri përkundrejt viktimave

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kutjuar masakrën e Srebrenicës, raporton Gazeta Enigma. Krasniqi ka thënë se 26 vjet më…

Kjo është rezoluta e miratuar në Kuvend për gjenocidin në Srebrenicë

Bosnja e Hercegovina sot shënon 26 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që…

Kurti në 26 vjetorin e Srebrenicës: Kurrë mos pastë bota shtete me ambicie gjenocidale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kujtuar masakrën e Srebrenicës, në 26 vjetorin e gjenocidit të ushtruar nga forcat serbe…

Përkujtime të ndara për viktimat e Srebrenicës

Asambleja Komunale e Srebrenicës mbajti të shtunën një sesion përkujtimor kushtuar viktimave të gjenocidit në Srebrenicë, pa praninë e këshilltarëve…