Dreshaj i AAK-së thotë se Qeveria i mashtroi pensionistët, i shndërroi në lypsarë

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shemsedin Dreshaj, ka thënë se pushteti aktual, i…

Qeveria zotohet që deri në fund të majit ta dërgojë Asociacionin në Kushtetuese

Ministrja e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla, ka njoftuar se i ka dërguar një letër Presidentit të Asamblesë Parlamentare të…

Qeveria: Rezultatet në Veri tregojnë që s’ka vullnet për t’i shkarkuar kryetarët aktualë

Qeveria e Kosovës ka lëshuar një deklaratë lidhur me dështimin e votimit të djeshëm për shkarkimin ose jo të kryetarëve…

Haziri: Bojkoti i votimit nga serbët duhet të jetë shqetësim shumë i madh për Qeverinë dhe Republikën

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se bojkoti i qytetarëve në votimin në Veri duhet të jetë “shqetësim shumë…

Qeveria sot nënshkruan marrëveshjen me Bankën Evropiane për Investime me vlerë 33 milionë euro

Qeveria e Kosovës sot do të nënshkruajë marrëveshjen me Bankën Evropiane për Investime me vlerë 33 milionë euro, për ndërtimin…

Qeveria e konfirmon takimin Kurti-Escobar, ja kur do të mbahet

Kryeministri Albin Kuti nesër do të zhvillojë një takim me emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, i cili po…

“The Times”: Ka dyshime se Serbia po përgatit një operacion tjetër ushtarak ndaj Kosovës

Tri ditë para sulmit në veri të Kosovës, nga i cili mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku, një ekspert për…

Biznesmenët serbë ankohen për kushtet ekonomike në Kosovë, Qeveria paralajmëron vende pune

Derisa Qeveria e Kosovës paralajmëron vende të reja pune për pjesëtarët e komunitetit serb, investime në infrastrukturë dhe forma të tjera të…

“Kosovës i qëndruan aleatët krah edhe në kohë të vështira” -mesazhet që dha Kurti në pritjen shtetërore për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri Albin Kurti mbrëmë në fjalën e tij në ceremoninë e pritjes shtetërore të organizuar nga tre krerët më të…

Çështja e dinarit a po i vë në sprovë marrëdhëniet Kosovë-SHBA?

Rreziku i prishjes së partneritetit mes Kosovës dhe SHBA-së shqetësoi një pjesë të opinionit publik, që marrëdhëniet mes dy vendeve…