AUV përgjigjet për Enigmën, a ka grip të shpezëve në Kosovë?

Ka kaluar një javë që kur Kosova ka ndaluar importin e shpezëve nga Shqipëria, shkruan Gazeta Enigma. E gjithë kjo…

“Presidenti mund të jetë edhe nga jashtë Shqipërisë”, thotë Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i shtyu deputetët e PS-së që të mendojnë për kandidatura të mundshme për postin e…

Erdogani arrin në Shqipëri, qytetarët e presin me flamuj dhe foto të tij

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot do ta vizitojë Shqipërinë, transmeton Gazeta “Enigma”. Teksa pritet të mbërrijë në aeroportin…

Ambasada britanike dhe BE dënojnë zhvillimet në Shqipëri: Çdo përplasje duhet të zgjidhet me dialog

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka dënuar dhunën e ushtruar nga mbështetësit e Sali Berishës ditën e sotme,…

1781 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë regjistruar 1,781 raste të reja me COVID-19, nga testimi i 8,105 të…

Zyrtare: Shqipëria miqësore me Spanjën

Shqipëria do të përballet me Spanjën në muajin mars. Drejtuesit e FSHF-së kanë arritur akordin me homologët iberikë për zhvillimin…

Rama iu adresohet qytetarëve sot, për skandalin e publikimit të pagave në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke iu drejtuar qytetarëve sot, lidhur me skandalin e publikimit të të dhënave të…

Katër të vdekur e 301 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Katër persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Sipas njoftimit të Ministrisë së…

Me 30 kilogramë kanabis gati për shitje, tre të arrestuar në Vlorë

Policia e Vlorës ka sekuestruar 30 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa dhe ka vënë në pranga tre persona.…

80% e shqiptarëve pro bashkimit Shqipëri-Kosovë

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet të vetëm të Shqipërisë dhe…