Të shpallur në kërkim për trafikim droge, arrestohen dy persona

Policia e Rinasit ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim për trafikim dhe shitje droge. Në pranga ka rënë…

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë…

Tregtia Kosovë-Shqipëri për vitin 2022: Top 15 produktet më të eksportuara dhe të importuara

Pas ndërtimit të Rrugës së Kombit, marrëdhëniet tregtare dhe të biznesit mes Shqipërisë dhe Kosovës janë rritur me shpejtësi. Qeveritë…

AUV përgjigjet për Enigmën, a ka grip të shpezëve në Kosovë?

Ka kaluar një javë që kur Kosova ka ndaluar importin e shpezëve nga Shqipëria, shkruan Gazeta Enigma. E gjithë kjo…

“Presidenti mund të jetë edhe nga jashtë Shqipërisë”, thotë Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i shtyu deputetët e PS-së që të mendojnë për kandidatura të mundshme për postin e…

Erdogani arrin në Shqipëri, qytetarët e presin me flamuj dhe foto të tij

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot do ta vizitojë Shqipërinë, transmeton Gazeta “Enigma”. Teksa pritet të mbërrijë në aeroportin…

Ambasada britanike dhe BE dënojnë zhvillimet në Shqipëri: Çdo përplasje duhet të zgjidhet me dialog

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka dënuar dhunën e ushtruar nga mbështetësit e Sali Berishës ditën e sotme,…

1781 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë regjistruar 1,781 raste të reja me COVID-19, nga testimi i 8,105 të…

Zyrtare: Shqipëria miqësore me Spanjën

Shqipëria do të përballet me Spanjën në muajin mars. Drejtuesit e FSHF-së kanë arritur akordin me homologët iberikë për zhvillimin…

Rama iu adresohet qytetarëve sot, për skandalin e publikimit të pagave në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke iu drejtuar qytetarëve sot, lidhur me skandalin e publikimit të të dhënave të…