Rriten shifrat zyrtare: Mbi 1200 të vdekur në Turqi dhe Siri

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në të dy shtetet nga tërmeti prej 7.8 shkallësh ka shkuar zyrtarisht në 1200, sipas…

Ambasadori i Kosovës në Ankara flet për mundësinë e pësimit të ndonjë shqiptari nga tërmeti

Ambasadori i Kosovës në Ankara, Agon Vrenezi, ka njoftuar se në vazhdimësi janë duke u përpjekur që të marrin informacione…

“Na ndihmoni” – Legjenda e futbollit turk shpërthen në lot pas tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë

Legjenda e futbollit turk, ish-portieri Volkan Demirel ka “shpërthyer” në lot gjatë një video mesazhi të tij pas tërmetit të…

Presidentja Osmani solidarizohet me popullin turk: Kosova gati të ndihmojë përmes FSK-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas tërmetit në Turqi, ku humbën jetën qindra persona, raporton Gazeta “Enigma”. Ajo…

Kosova i del në ndihmë Turqisë, Mehaj ofron gatishmërinë e plotë të FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas tërmetit të rëndë që goditi Turqinë ka shprehur gatishmërinë e plotë homologut të tij…

Pas pretendimeve të Vuçiqi se Somalia e ka “çnjohur” Kosovën, takohen dy ambasadorët në Turqi

Ditë më parë presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, pati deklaruar se në mesin e disa vendeve që sipas tij e…

Erdogan: Vazhduam përpjekjet për zbutjen e tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij ka vazhduar përpjekjet për zbutjen e tensioneve në…

Topalli tregon se si po i ecën sezoni në Superligën e Turqisë me Istanbulsporin dhe cilat janë synimet e tij për të ardhmen

Sulmuesi kosovar Jetmir Topalli është duke e kaluar sezonin e tretë në futbollin turk. Topalli vëmendjen e të gjithëve e…

Zyrtarët suedezë dhe finlandezë do të vizitojnë Turqinë lidhur me ofertën e NATO-s

Delegacione të nivelit të lartë nga Suedia dhe Finlanda do të shkojnë në Turqi të martën në mbrëmje për të…

SHBA-ja dhe Turqia do të koordinojnë përgjigjen ndaj luftës në Ukrainë

Turqia dhe Shtetet e Bashkuara mbesin “në koordinim të ngushtë” teksa po punojnë për zgjidhjen diplomatike të pushtimit rus të…