Ulpiana ia shkakton humbjen e parë Ballkanit

Ka përfunduar ndeshja midis Ulpianës dhe Ballkanit, raporton Gazeta “Enigma”. Ulpiana ka arritur një fitore spektakolare me rikthim ndaj Ballkanit…

Trajneri i Ulpianës, Tetova: Djelmosha reaguan pas humbjes javën e shkuar, merita është e tyre

Ulpiana është rikthyer te fitoret, pasi ka mposhtur Malishevën 2-1 në udhëtim, në kuadër të xhiros së 10-të, shkruan Gazeta…

Feronikeli merr fitore të rëndësishme ndaj Ulpianës

Feronikeli është mjaftuar me një gol për të arkëtuar pikë të plota përballë Ulpianës në ndeshjen javës së tetë në…

Feronikeli përballet me Ulpianën në Drenas, formacionet zyrtare

Feronikeli dhe Ulpiana janë dy skuadrat simpatike këtë edicion në Superligë. Edhe pse pritjet nuk janë të mëdha për këto…

“Hithat” ‘djegin’ Dritën, Prishtina ‘rrëshqet’ ndaj Ulpianës

Skuadra e Dukagjinit ka arritur fitore tepër të rëndësishme në shtëpi kundër Dritës me rezultat minimal 2-1, shkruan Gazeta “Enigma”.…

Caktohen formacionet startuese të Gjilanit dhe Ulpianës.

Ndeshja e BKT Superligës, SC Gjilani vs FC Ulpiana yhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, duke filluar nga ora…

SC Gjilani vs Ulpiana me numër të kufizuar të shikuesish

SC Gjilani ka njoftuar tifozët në faqen e saj zyrtare se ndeshja e nesërme ndaj Ulpianës do të zhvillohet me…

Drenica merr fitore në udhëtim te Ulpiana

Drenica ka marrë një tjetër fitore në edicionin e ri të Superligës së futbollit të Kosovës. Kuqezinjtë kanë triumfuar në…

Ulpiana ia merr një pikë Llapit në ndeshjen hapëse

Llapi nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim ndaj Ulpianës (1-1) në ndeshjen hapëse të Superligës së…

KF Ulpianës nga Lipjani i është refuzuar fusha nga komisioni

Komisioni mbikqyrës për fusha dhe VAR, pranë Federatës së Futbollit të Kosovës, ia kanë refuzuar fushën vendase skuadrës elitare Ulpiana.…