Latifi takon ambasadorin e ri amerikan, Hovenier

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka pritur në takim ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë,…

Konjufca pret në takim ambasadorin Hovenier

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, të martën ka pritur në takim ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff…

Ambasadori i ri amerikan Hovenier ia dorëzon kredencialet presidentes Osmani

Jeff Hovenier është zyrtarisht ambasadori i ri amerikan në Kosovë. Gjatë ditës së hënë Hovenier ia ka dorëzuar kredencialet presidentes…

Kush është Jeff Hovenier, ambasadori i ri amerikan në Kosovë

Jeff Hovenier është ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë. Hovenier, i lindur në Bellingham të…

Presidentja Osmani mirëpret ambasadorin amerikan Hovenier: Kosova është e bekuar që e ka SHBA-në pranë

Presidentja Vjosa Osmani e ka pritur ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier. Osmani…

“I bëjmë thirrje Kurtit që t’i përmbahet Marrëveshjes së Brukselit”

Në një intervistë për televizionin serb “TV Prva”, ambasadori amerikan Anthony Godfrey mes tjerash ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi.…

Shqiptarët në SHBA takojnë ambasadorin e ri amerikan në Kosovë

Ambasadori i ri i SHBA-ve në Kosovë, Jeff Hovenier është takuar në SHBA me shqiptarët që jetojnë atje. Ukë Lushi…

Biseda e Clark me ambasadorin amerikan: Serbët bënë një gabim të madh, kanë vrarë familjen Jashari

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark, ka treguar se si i erdhi lajmi për vrasjen e familjes Jashari në kohën sa…

Ambasadori amerikan në Beograd e quan lajm të shkëlqyer arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Anthony Godfrey, e ka quajtur lajm të shkëlqyer arritjen e marrëveshjes…

Ambasadori amerikan mbështet zhvillimin e arsimit

Ministrja e Arsimit, Shkencës Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci së bashku me zëvendësministrin, Dukagjin Pupovci, si dhe shefja e kabinetit…