PDK thërret konferencë për media

Partia Demokratike e Kosovës ka thirrur konferencë për media nga ora 17:00, raporton Gazeta Enigma. Në njoftim nuk është bërë…

KPM gjobitë disa media deri në dy mijë euro

Komisioni i Pavarur i Mediave të martën nëpërmjet një konference për media ka prezantuar “Raportin e monitorimit të Ofrueseve të…

Twitter etiketon disa media serbe si “bashkëpunëtore të qeverisë”

Mediat në Serbi, në llogaritë e të cilave Tëitter u ka vendosur etiketën se bashkëpunojnë me qeverinë, janë duke reaguar…

Shërbimet e distribuimit muzikor po “vrasin” industrinë e muzikës – artistët përfitojnë më së paku nga sukseset e tyre milionëshe

Platformat e distribuimit të muzikës të përjetësuara nga Apple, YouTube dhe Spotify kanë shumë nevojë për një ‘rivendosje të plotë’,…

E përditshmja serbe për Albin Kurtin: Vazhdon të minojë marrëdhëniet me Serbinë

E përditshmja serbe ‘Kurir’, ka shkruar për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke e cilësuar si ‘provokator’. “Kryeministri i Kosovës…

ShSKUK furnizohet me serumin kundër kafshimit të gjarprit

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka njoftuar se është furnizuar me sasi të mjaftueshme të serumit kundër kafshimit…