Policia jep detaje për therjen me thikë të nxënësve në Drenas

Dy nxënës janë arrestuar të cilët pas një mosmarrëveshje i kanë sulmuar fizikisht me një mjetë të mprehtë (thikë) dy…

Gjakovarja sulmon fizikisht kunatin dhe kunatën, arrestohen nga Policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një femër nga Gjakova, e cila kishte sulmuar fizikisht kunatin dhe kunatën,…

Gjuajtje me armë zjarri në Podujevë, sekuestrohen dy armë zjarri dhe arrestohen pesë persona

Rreth orës 17:00, Policia e Kosovës ka pranuar informatën për gjuajtje me armë në fshatin Batllavë të Podujevës, njofton Policia…

Policia e Ferizajt për një javë shqiptoi 318 gjoba për mos mbajtje të maskës

Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt ka njoftuar se në zbatim të vendimit të fundit të Qeverisë së Kosovës,…

Policia e Kosovës shqipton 387 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat anti COVID-19

Policia e Kosovës po vazhdon që të shqiptojë gjoba për qytetarët të cilët nuk po respektojnë masat antiCOVID-19, raporton Gazeta…

Lajmërojeni Policinë nëse e shihni këtë person

Policia e Rajonit të Pejës ka kërkuar ndihmë për arrestimin e Malë Sejfijaj, i cili po kërkohet për veprën penale…

I dyshuari ka plagosur edhe vëllain, detaje të reja për plagosjen në Fushë Kosovë

Policia në Fushë Kosovë ka arrestuar katër persona, të cilët pas një mosmarrëveshjeje, njëri prej tyre ka qëlluar me armë…

Në Austri, një kosovar kërcenon ish dhëndrin e tij me thikë

Në Linz të Austrisë, një bisedë midis dy personave të moshës 29 dhe 42 vjeç ka dalë nga kontrolli. Kosovari…

Aksident komunikacioni me fatalitet, një i vdekur dhe tre të lënduar

Lajmin për Gazeta Enigma e ka konfirmuar zëdhënsi i Policisë Rajonale Ismet Hashani, sipas të cilit, rreth orës 18:35 ka…

Arrestohet një polic për marrje të ryshfetit

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se sot në orët e pasdites ka arrestuar në flagrancë një zyrtar policor me…