Shqipëri: 2 viktima dhe 309 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit 2 persona kanë humbur jetën për shkak të…

Katër vdekje dhe 45 raste të reja me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar katër vdekje, raporton Gazeta Enigma. Nga tre…

Situatë e rëndë me pandeminë, komunat e kundërshtojnë mbylljen totale, e opozita kërkon shkarkimin e Vitisë

Shifrat e larta të të vdekurve dhe të infektuarve nga COVID-19 në Kosovë brenda 48 orëve, ka bërë që vendi…

Rekord i zi: 14 vdekje dhe 2541 raste të reja me COVID në Kosovë

Ministria e shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 14 raste të vdekjeve, raporton Gazeta Enigma.…

Dy të vdekur dhe 451 raste në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar dy viktima dhe 451 raste të reja me COVID. Kjo është…

Pesë viktima dhe 1 mijë e 700 rasteve të reja me COVID në Kosovë

Pesë viktima dhe 1 mijë e 765 raste të reja të infektuara me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e…

Kërkohen masa kufizuese për parandalimin e rritjes së rasteve me COVID, MSH ende pa ndonjë vendim

“Qeveria duhet të jetë shumë më e përgjegjshme ndaj situatës me pandeminë sepse kanë treguar një neglizhencë dhe jo seriozitet…

Dy viktima dhe 562 raste të reja me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se dy vdekje dhe…

Asnjë i vdekur dhe 14 raste të reja nga COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve…

Asnjë humbje jete dhe 31 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve atje janë konfirmuar 31 raste të reja…