“COVID-19 s’ka përfunduar ende, vaksinohuni”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë i ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen duke rikujtuar që pandemia COVID-19 s’ka përfunduar ende, raporton…

Maqedonia heq certifikatat e vaksinimit për ata që hyjnë në këtë shtet

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme ka vendosur për heqjen e certifikatës së vaksinimit. Të gjithë ata…

Hezitimi për vaksinim – Mbi 800 mijë doza të vaksinës anti-COVID ende në stok në Kosovë

Në ditën Botërore të Shëndetësisë, Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka vizituar Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës,…

Një vit nga fillimi i vaksinimit në Kosovës, sukses apo dështim?

Pasditja e 29 marsit të vitit 2021 në Kosovë ishte një ditë e veçantë, pasi filloi vaksinimi anti-COVID. I pari…

Bie edhe më tej numri i të vaksinuarve, më pak se 200 vaksina administrohen në 24 orët e fundit

Vetëm 195 vaksina Anti-COVID janë administruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Gazeta Enigma. Kështu është bërë e…

Bie interesimi për vaksinim, për 24 orë u administruan më pak se 600 vaksina

Vetëm 579 vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Gazeta “Enigma”. Kështu është bërë e…

Sot vazhdon vaksinimi kundër Covid-19

Gjatë ditës së djeshme për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës qendrat e vaksinimit kundër Covid-19 nuk kanë punuar.…

Ditën e Pavarësisë nuk do të punojnë qendrat e vaksinimit

Me rastin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës, të enjten nuk do të punojnë qendrat e vaksinimit kundër COVID-19 në…

Bie interesimi për vaksinim, për 24 orë administrohen vetëm 302 doza

Ndonëse numri i rasteve të infeksionit nga COVID-19 është rritur javët e fundit, numri i qytetarëve që po vaksinohen është…

Në ditën e të dashuruarve, Ambasada e Amerikës në Kosovë bën thirrje për vaksinim

Ambasada e Amerikës në Kosovë bën thirrje për vaksinim në ditën e Shën Valentinit, raporton Gazeta “Enigma”. Ambasada e Amerikës…