Gjermania publikon listën e re me shtetet me rrezik të lartë nga COVID-19, a përfshihet Kosova?

Britania e Madhe dhe tetë vende të Afrikës jugore janë hequr nga lista e zonave të varianteve të virusit. Në…

Një 33 vjeçar humb jetën nga COVID-19 në Shqipëri

Një qytetar 33 vjeç nga Elbasani nuk ka mundur dot t’i mbijetojë COVID-it këtë të martë në Shqipëri. Bashkë me…

Infektologu Ramadani: Vendi ynë i pashmangshëm nga Omicron-i

Në muajt e fundit në Kosovë nuk ka pasur shifra të larta me raste pozitive nga COVID-19, por kjo nuk…

Ish-kryeministri Tony Blair: Ju që refuzoni të vaksinoheni kundër COVID jeni idiotë

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka bërë një deklaratë të fortë për personat që refuzojnë të vaksinohen kundër Covid-19. “Personat e…

Kjo është gjendja shëndetësore e pacientëve me COVID nëpër spitale

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka njoftuar se në trajtim janë 12 pacientë të konfirmuar me COVID-19, raporton…

Kush vaksinohet kundër COVID-19 në këtë shtet merr 100 dollarë

Kryetari i bashkisë së Nju Jorkut, Bill de Blasio, ka shpallur një stimulim prej 100 dollarësh për banorët që do…

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat COVID të QKUK-së dhe spitalet…

Doza përforcuese kundër COVID-19 dhe vaksina e gripit, IKSHPK me njoftim për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë sot të ditur se personat të cilët marrin dozën përforcuese të vaksinës COVID-19…

Nëse keni këto simptoma, mund të jeni infektuar me variantin Omicron të COVID-19

Pandemia po shpërthen, mutacioni i ri i Omicron që është shfaqur në Afrikën e Jugut po përhapet ngadalë në të…

Ky është numri i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë të dielën ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19, ku ka njoftuar se deri…