Ndryshohen masat anti-COVID, hiqen maskat në ambientet e jashtme

Ndryshohen masat anti-COVID, hiqen maskat në ambientet e jashtme Qeveria e Kosovës ka miratur masat e reja anti-COVID. Orari i…

Ky është shteti i parë europian që heq të gjitha kufizimet kundër COVID-19

Danimarka u bë shteti i parë i Bashkimit Evropian që më 1 shkurt hoqi të gjitha kufizimet e vendosura kundër…

Anglia ‘ia hedh’ pandemisë, i heq të gjitha masat ndaj COVID-19

Anglia nga e enjtja ka hequr të gjitha masat ndaj COVID-19 për të tejkaluar variantin Omicron. Më qytetarëve s’do t’u…

Mbi 2 mijë të infektuar në ditë, ministri i Shëndetësisë thotë se gjendja është stabile, infektologët e shohin gjendjen alarmante

Përkundër që është rritur numri i të infektuarve në Kosovë me COVID-19, ministri i Shëndetësisë Rifat Latifi, ka deklaruar për…

IKSHPK: Omicron është varianti dominues në qarkullim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, u ka bërë thirrje përsëri qytetarëve të Republikës së Kosovës që të kenë…

Kryeministri Kurti, Rizvanolli dhe Muratin vizitojnë sot AKP-në

Kryeministri Albin Kurti do të vizitojë të mërkurën (sot), Agjencinë Kosovare të Privatizimit. Bashkë me të do të shkojnë edhe…

Si ta dallojmë Omicron-in nga ftohja e zakonshme

Edhe pse varianti Omicron i koronavirusit jep shumë simptoma të ngjashme me të ftohtin e zakonshëm, është e mundur të…

Rriten shifrat e infektimit me COVID-19, shënohen 771 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët…

1781 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë regjistruar 1,781 raste të reja me COVID-19, nga testimi i 8,105 të…

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat COVID dhe spitalet rajonale janë…