Bukëpjekësi kosovar shokon Kroacinë dhe Ballkanin me çmimin e picave në furrën e tij

Tomë Lekaj, bukëpjekës nga Prizreni i ka tronditur konsumatorët në Kroaci, pasi një picë e tij kushton 480 kuna kroate…

Sot hapet ura që do të transformojë udhëtimin në Ballkan

Ura Peleshac e Kroacisë nga 26 korriku do t’iu mundësojë udhëtarëve të shmangin disa pika të kontrollit kufitar. Ura prej…

Kroacia i shiti Rusisë motorë për helikopterë deri dy ditë para nisjes së luftës në Ukrainë

Dy ditë para fillimit të pushtimit të Ukrainës, Qendra Teknike Aeronautike nga Velika Gorica e Kroacisë i shiti Rusisë motorë…

Rusia pretendon se 200 mercenarë nga Kroacia kanë arritur në Ukrainë

Rreth 200 mercenarë nga Kroacia kanë arritur në fushëbetejë në juglindje të Ukrainës, ka thënë të enjten zëdhënësi i Ministrisë…

U arrestua për trafikim të drogës – Kush është kosovari që u angazhuan mbi 600 policë për kapjen e tij?

Gjatë një bastisjeje në mbarë BE-në, oficerët e policisë arrestuan 45 të dyshuar, duke përfshirë edhe Bashkim Osmanin, 50 vjeçarin…

Rreth 8 mijë kosovarët punojnë në Kroaci, fuqia e tretë punëtore atje

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi ka publikuar disa shifra që tregojnë se kosovarët janë fuqia e tretë punëtore…

Detaje të reja nga prokuroria rreth aksidentit në Kroaci ku vdiqën 10 kosovarë

Prokuroria në Slavonski Brod ka ngre aktakuzë ndaj një shtetasi të Kosovës për aksidentin e rëndë në verën të vitit…

Vit i zi, aksidentet fatale të vitit 2021

Viti 2021, jo për të gjithë ishte një vit i mbarë. Madje ai mund të njihet si vit i kobshëm,…

Mediumi serb për presidentin kroat: Lobisti i ri i Kosovës tashmë ka lindur

Deklarata e presidentit të Kroacisë, Zoran Milanovic, se Kosova është një prej shteteve që do ta pranonte në NATO, ka…

Presidenti i Kroacisë vizitë dy ditore në Kosovë, do të pritet me ceremoni shtetërore

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, do të qëndrojë të enjten në Kosovë për një vizitë dy ditore, raporton Gazeta Enigma.…