Norvegjia mirëpret arrestimin në Ferizaj – vëllezërit nga Kosova, terroristë në Oslo, një tjetër u vra në Siri

Dy vëllezër nga Kosova janë të arrestuar për vrasjen e një 20-vjeçari në Norvegji në vitin 2021. Ata ishin dënuar…

Avokati i familjes së Artan Zymberit: Kam fakte të pakontestueshme, familja e zhgënjyer nga shteti norvegjez

Afrim Taraku, avokati i familjes së Artan Zymberit, shtetasit norvegjez me prejardhje nga Kosova që vdiq në një burg serb,…

Norvegjia përshëndet ujdinë e arritur në Ohër: Hap i rëndësishëm

Norvegjia ka mirëpritur ujdinë e arritur të shtunën në Ohër të Maqedonisë së Veriut në mes të Kosovës dhe Serbisë.…

Norvegjia po e mbyllë ambasadën e saj në Kosovë

Ambasada e Norvegjisë në Kosovë do t’i mbyllë përgjithmonë dyert më 31 korrik të këtij viti. Kërkesat për viza turistike…

Norvegjia mbyll portet për anijet ruse, përveç atyre të peshkimit

Norvegjia do të ndjekë udhëheqjen e Bashkimit Evropian (BE) dhe do të mbyllë portet e saj për anijet ruse, me…

Shkarkohet nga detyra ambasadori i Kosovës në Norvegji, Uliks Emra

Është shkarkuar ambasadori i Kosovës në Norvegji, Uliks Emra. Këtë e ka bërë të ditur vet ai, derisa ka thënë…

Marmarinos: Nuk ka nder më të madh se të përfaqësosh vendin në garat ndërkombëtare

Basketbollistët e Kosovës në fundjavë janë stërvitur për dy ndeshjet parakualifikuese për ‘FIBA Eurobasket 2025’, ndërsa sot (e hënë) kanë…

Holanda fiton në fund nga Norvegjia, siguron biletën për “Qatar 2022”

Holanda ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Norvegjisë, duke marr vendin e parë në grup dhe duke siguruar kualifikimin…

Kurti takon drejtoren për Evropën Juglindore të Norvegjisë, flasin për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve

Bashkëpunimi ndërmjet Kosovës dhe Norvegjisë ishin tema e takimit të sotëm ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe…

Viktimat e sulmit në Norvegji s’u vranë me shigjeta, u therën

Pesë persona, të cilët u vranë javën e kaluar në një sulm në Norvegji, janë sulmuar me një objekt të…