“VV-ja i ka humbur shumicën e parimeve mbi të cilat është identifikuar”

Opinionisti, Ilir Ibrahimi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka humbur shumicën e parimeve mbi të cilat është identifikuar. “Lëvizja Vetëvendosje…

Vetëvendosje tërhiqet nga koalicioni me LDK-në në Dragash

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Dragash, ka vendosur që të mos jetë pjesë e ekzekutivit lokal. Kjo është bërë e ditur…

PAI demanton raportimet se kanë prishur koalicionin me Vetëvendosje

Partia e Ashkalinjëve për Integrim vazhdon të jetë në bashkëqeverisje me LVV-në, ku një gjë të tillë e ka konfirmuar…

Partia minoritare e prish koalicionin qeveritar me Vetëvendosjen

Partia e Ashkalinjve për Integrim e ka prishur koalicionin qeveritar me Lëvizjen Vetëvendosje, raporton Gazeta Enigma. Këtë e ka konfirmuar…

Komisioni me shumicë VV çon për drejtor të AKK-së emrin e Buleshkajt të KQZ-së që lobonte për certifikimin e Kurtit

Dy emra kanë shkuar për votim në Kuvend dhe njëri prej tyre pritet të zgjidhet drejtor i Agjencisë Kundër Korrupsionit.…

Kriza energjetike, Pacolli fajëson qevertitë e kaluara

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka hedhur akuza ndaj qeverive të kaluara për situatën e rëndë energjetike që ndodhet…

Vjen reagimi i Vetëvendosjes për statusin e Haki Abazit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka folur rreth reagimit të deputetit Haki Abazi, i cili nuk mori pjesë në…

Rënia e Vetëvendosjes “shpërfaq mungesën e figurave në nivel lokal”

Të dielën e 14 nëntorit, zgjedhjet lokale të raundit të dytë sjellën kryetarë të ri për udhëheqje nëpër Komuna të…

LVV:Gadishi ka ndarë mendjen për ndryshimin e madh të 17 tetorit

Vetëvendosje në Gjilan, ka vizituar banorët e fshatit Gadish, me të cilët ka biseduar për qëllimet e Lëvizjës në këto…

“Fshati Nasalë e vendosur për Vetëvendosje”

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Gjilan në vazhden e takimeve të fushatës zgjedhore, vizituan fshatin Nasalë, për tu njoftuar me problemet…