E fundit: Një grua dhe dy fëmijë vriten në jug të Ukrainës

Një grua dhe dy fëmijë u vranë në granatimet me mortaja ruse, në një fshat në rajonin jugor të Ukrainës,…

Sa fëmijë u braktisën në Kosovë gjatë vitit 2022?

Lindja e një fëmije e madhështon dhe e përmbush familjen dhe sjell gëzim të madh tek çiftet e martuara. Por,…

Bashkëshorti rrah gruan në Vushtrri, ajo vendoset në strehimore

Viktima femër ka raportuar se bashkëshorti i saj (i dyshuar) e ka sulmuar fizikisht me ç’rast i ka shkaktuar lëndime…

Vitin e kaluar u lindën mbi 28 mijë foshnje

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka përpunuar dhe publikuar të dhënat vjetore për lindjet, vdekjet, kurorëzimet dhe shkurorëzimet për…

Ekzekutohen pagesat edhe për dy mijë e 230 lehona përfituese

Të mërkurën është ekzekutuar pagesa për 2,230 lehona përfituese që kanë aplikuar gjatë muajit tetor. Kjo është bërë e ditur…

Sulmi në Itali, plagosen 5 persona, mes tyre dhe një fëmijë 5 vjeç

Një fëmijë 5 vjec është në gjendje të rëndë pas sulmit me thikë të një personi në Itali. Mediat italiane…

26 fëmijë nën moshën 10 vjeç infektohen me COVID-19 në Kosovë

26 fëmijë nën moshën 10 vjeç janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në vendin tonë. Këtë e…

KOMF mirëpret vendimin e Qeverisë për ndarjen e shtesave për fëmijë

Loreta Keqekolla nga Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë – KOMF deklaroi se si koalicion e mirëpritën…

Dy fëmijë me COVID po trajtohen në Pediatri, kjo është gjendja e tyre

Në Klinikën e Pediatrisë janë të hospitalizuar fëmijë që po kërkojnë trajtim për shkak të infektimit me COVID-19. Kështu ka…

Vdes një fëmijë 2 vjeçar nga COVID-19 në Klinikën e Pediatrisë

Ka ndërruar jetë një fëmijë i moshës 2-vjeçare në Klinikën e Pediatrisë në Qendrën Klinike Universitare. Fëmija ishte i prekur…