Dënohen me burg, dy shqiptarë shkuan ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar për t’u kujdesur për drogën

Dy shqiptarë në Britani janë arrestuar e dënuar me nga dy vjet e katër muaj burgim.Krejt kjo pasi akuzohen se…

Filmi për dëbimin e familjeve kosovare, u lë mbresa Austriakëve, i japin çmimin kryesor

Para pak ditësh, “Die unsichtbare Grenze” apo “Kufiri i padukshëm” i regjisorit austriak Mark Gerstofer, ka fituar çmimin kryesorë në…

Zbulohet plantacioni me drogë me vlerë 350 mijë euro në Itali, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane arrestoi dy shqiptar të moshave 46 dhe 29 vjeç, në Gambassi Terme, Firence, të cilët akuzohen për kultivimin…

6 persona humbën jetën në Kanalin anglez, DailyMail: Kjo s’i ndal kontrabandistët shqiptarë

Të paktën gjashtë persona humbën jetën, pasi një varkë me emigrantë u mbyt në Kanalin anglez ditën e djeshme. Por…

Dy shqiptarë kapen me drogë në vlerë prej tre milionë eurosh në Itali

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane në qytetin e Bolonjas, ku u zhvillua aksioni policor. Ata u kapën me…

Kapet banda e trafikut të drogës në Itali, drejtues dy vëllezër shqiptarë

Autoritetet italiane kanë goditur një organizatë kriminale e cila trafikonte lëndë narkotike në sasi të mëdha. Organizata drejtohej nga dy…

Shqiptarët e Malit të Zi të kënaqur me rezultatin e zgjedhjeve të djeshme (VIDEO)

Shqiptarët e Malit të Zi janë ndarë të kënaqur me rezultatin e zgjedhjeve të cilat u mbajtën dje. Kandidati i…

Itali: Shqiptari vret vajzën e tij 16-vjeçare dhe një italian, plagos edhe ish-gruan

Një 45-vjeçar me origjinë shqiptare ka vrarë vajzën e tij 16-vjeçare dhe një italian 51-vjeçar, Massimo De Santis, mesnatën e…

Katër shqiptarë në pranga, iu zbulohet plantacioni i kanabisit në Spanjë

Zbulohet një plantacion kabanisi në Spanjë. Mediat e huaja shkruajnë se në pranga kanë rënë katër shqiptarë që ishin përgjegjës…

Arrestohen tre shqiptarë në Britaninë e Madhe, iu kap ferma ku kultivonin kanabis

Autoritetet angleze i kanë arrestuar trë emigrantë shqiptarë pasi iu gjet një fermë ku kultivohej kanabisi, shkroi “Chroniclelive”. Sipas njoftimit,…